ארז לנדאו מדריך קבוצה בטיילת ארמון הנציב בירושלים באירוע חברה

אירוע חברה ITL – איך מטיילים אחריות?

כשחגית מחברת ITL פנתה אליי וסיפרה שהם רוצים לעשות גיבוש חוויתי שמחתי מאוד. ITL הינה חברה גדולה ומוכרת בתחום הסרטיפיקציה. הם האנשים שמאחורי תעודת האחריות למגוון מאוד רחב של  מוצרים שאנחנו בתור פרטיים משתמשים בהם וכך גם חברות ותאגידים גדולים. אופיר גמליאל המנכ״ל ואשתו רונית הם לקוחות שכבר הפכו להיות חברים שעבורם הפקנו טיול בר מצווה מוצלח מאוד לבנם יהונתן. עכשיו זאת הזדמנות ראשונה לקחת אותם כחברה לחוויה בארז ישראל שתשלב גיבוש חוויתי לעובדים ותהווה הזדמנות להרמת כוסית לכבוד חג החנוכה.

שאלתי את חגית מה לדעתך צריך להיות ערך מרכזי בחוויה?

חגית לא התמהמה ומיד אמרה אחריות. תקופת הקורונה אתגרה את כולנו וגם אצלנו חשוב לנו שאנשים ייקחו אחריות למען המשך השגשוג של החברה. זה יפה שחברה שנותנת אחריות על בסיס יומי מבקשת טיול שידבר אחריות בצורה חווייתית.

אז איך עושים את זה?

כמובן מבררים תאריך, כמות אנשים, והכי חשוב על האופי של העובדים ומה באמת ירגש אותם.
החיבור בין אחריות לחנוכה הוא מקסים כי כדי שנס יקרה יש אחריות בסיסית שכל אחד מאיתנו חייב לקחת. נס החנוכה קרה בירושלים וכדי להבין מה בדיוק קרה ולמה זה כל כך רלוונטי גם בזמננו דורש הדרכה איכותית בשטח, כזו שגם יהיה כיף לשמוע וגם תשלב חשיפה לדברים שאנשים לא יכולים לעשות לבד, כאן בדיוק אנחנו נכנסים לתמונה.

בשעת צהריים עובדי החברה עלו על אוטובוס והחלו נעים לכיוון ירושלים. בטיילת ארמון הנציב חיכתה להם קבלת פנים של שמפנייה קרה ופינוקים שונים שיכניסו אותם לאווירה ויחמיאו למראה עוצר הנשימה של נוף העיר העתיקה הנשקף מן הטיילת.

זה המקום להרים כוסית לחיים ולתת אורינטציה שתבהיר על מה אנחנו מסתכלים, לספר את הסיפור של ירושלים כדי שנדע על מה אנחנו מדברים ולשאול כמה שאלות מהותיות. השילוש הזה מייצר הבנה של הקונספט של היום ונותן דרור לשיח פנימי בין המשתתפים שמהדהד לאורך כל החוויה.

קבוצה מקשיבה לארז לנדאו בהדרכה באירוע חברה
ארז לנדאו בהדרכה באירוע חברה

בחלק הבא אנחנו נכנסים לעובי הקורה או כפי שאנחנו קוראים לזה אצלנו, לבטן האדמה. יש לנו קשרים מיוחדים בעיר דוד ובזכותם האפשרות להכניס את הלקוחות החשובים שלנו אל החפירות הכי חדשות שמתבצעות כרגע וחושפות את דרך עולי הרגל לבית המקדש. זו הצצה נדירה לאחת החפירות הארכיאולוגיות החשובות ביותר בעולם שכן זוהי הדרך בה אבות אבותינו צעדו אל המקום הקדוש ביותר בעולם והממצאים הארכיאולוגיים מוכיחים זאת, באחריות 🙂 

לראות את רגעי ה”אהה”, את החיוך, את הדמעה כשמבינים את גודל הדבר – זה ריגוש שקשה להסביר במילים. צריך להיות שם כדי להבין ואז גם מבינים מהי האחריות ומהו הנס.

אני רק אספק לכם הצצה מתוך סיור של כמה שעות שתמחיש – הסיפור העצוב הוא שיותר מאשר הרומאים כבשו את ירושלים הוא שהסכסוכים הפנימים בין הכיתות היהודיות השונות הם אלו שהביאו לחורבן… זה נס שאנחנו פה היום 2000 שנה אחרי החורבן ויש לנו אחריות למנוע מצב כזה מלהתרחש פעם נוספת. יש לנו אחריות כלפי האחדות שלנו.

ג'יימי מדריך בעיר דוד
מדריכה בעיר דוד

לפני התחנה הבאה כל אחד קיבל מתנה, מעטפה ובה עט בצורת מפתח ושני פתקים לבנים. על אחד כתוב על מה אני לוקח אחריות ובו כל אחד מתבקש לכתוב משהו לאור הסיור ולשמור לעצמו. בשני כתוב מה התפילה שלי ואיתו כל אחד הוזמן לעלות לכותל, לשים את התפילה. אחת המשמעויות של המילה תפילה היא חיבור ויפה לראות כיצד הקיר הזה שנקרא כותל מחבר אנשים מכל קצוות תבל וגם אותנו כאן בארץ לבקשה הכי אינטימית שיש לנו מעצמנו ומהחיים.

ארוחת הערב התרחשה בבית אות המוצר, חלל אותנטי קסום שנמצא מחוץ לעיר העתיקה ובו ניתן לראות גלריות לאומנות יפיפיות. בתוך אחת הגלריות השף והמפיק הקולינרי מאיר בן עזרה רקח עבורנו ארוחה מיוחדת במינה.

לקינוח, לאור פטריות חימום, סופגניות ושמיכות חימום ממותגות זכינו להנות ממופע אקוסטי מרגש של הזמרת הנפלאה אורקה. מי שכבר שנים מובילה את סצנת השירה המקודשת בארץ ובעולם ריגשה את כולנו במופע קסום אשר היווה סיומת מיוחדת ליום שכולו אחריות כלפי הניסים שאנו חיים.

עובדות מחויכות מקבלות מתנה ממותגת באירוע חברה
שמיכות ממותגות מחולקות על כסאות
הזמרת אורקה שרה לעובדים באירוע חברה

אז אם לענות לשאלה שעמה פתחנו “איך מטיילים אחריות” התשובה שלנו בארז ישראל חוויות אותנטיות היא פשוט למקם את האתרים והתכנים במקומם ולתת להרמוניה ביניהם לנגן. אנשים אינטליגנטיים לא צריכים שיאכילו אותם בכפית, הקסם האמיתי הוא שכל אחד בסופו של דבר לוקח את מה שנכון לו.

לנו מה שחשוב זה להעניק חוויות מגבשות שמזינות ומאתגרות את המחשבה. לעשות את זה בישראל עבור ישראלים זו זכות שטומנת בחובה אחריות.

זה נס שבו זכינו ויש לנו אחריות להמשיך ולזכות הלאה!

קבוצה של אנשים מצטלמים באירוע חברה

תודה לחברת ITL על האתגר, לגן לאומי עיר דוד וכל הצוות הנהדר. למאיר בן עזרה על אירוע ערב טעים וקסום, לאורקה המרגשת, וכמובן לצוות שלנו בארז ישראל חוויות אותנטיות שלא מתפשר על פחות מאירוע שהוא הרמוניה מעוררת השראה.

מחפשים אירוע חברה מיוחד, שפונה לאינטלקט של העובדים?

התקשרו אלינו: 052-8350380
או שלחו מייל > info@erezisrael.com

עוד דוגמאות לחוויות מיוחדות שהפקנו בארז ישראל:
לחצו כאן > מסע ערכי לנגב עבור חברת LUXOTTICA
לחצו כאן > יקב חווה וגלשן – מסע לכרמל חברת Continuse Biometrics

כותב – ארז לנדאו מנהל קבוצת ארז ישראל – בית ליוצרים מתחום התיירות, עיצוב, נופש ופנאי שחברו יחדיו כדי ליצור חוויות אותנטיות בארז ישראל (למגזר הפרטי והעסקי)

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email