טיולים בארץ ישראל - ערד

זומו מגיע לערד – המוזיאון הנודד

זומו הוא מוזיאון נייד, מבוסס קהילות שנודד בכל רחבי ישראל ומציג תערוכות מתחלפות שנאצרות ונוצרות בשיתוף עם קהילות מקומיות שמארחות את המוזיאון

אחרי התחנה הראשונה בירוחם בדצמבר 2017 ואחרי מסע ארוך מאתגר ומשוגע סומו עוגן עכשיו בערד. יש מאחורי המיזם הזה קהילת מתנדבים איכותית, תורמים ידועים וגם כאלה שמעדיפים להשאר מאחורי הקלעים ולנגד כולם עומדת המטרה להציע ספסל נייד שמציע לעוד ועוד אנשים דרכים להצטרף לשיח. בעוד הקולות הפלגים ולאומיים גוברים בזומו מניחים מבנה דינאמי שבו כולם יכולים לדבר זה עם זו בדרכי שלום. אין כאן יומרה אלא הרבה מציאותיות והבנה מהותית שיש לשדרג את השיח התרבותי וזו עשייה מבורכת ביותר.

ערד היא עיר של יצירה. פועלים בה מעל 100 אמנים, יש בה רובע אמנים ותכנית שהות אמן בינלאומית שעברו בה עשרות אמנים מהארץ ומהעולם. המרכז לאמנות עכשווית בערד פועל כבר שנתיים. מוזיאון זומו, המוזיאון הנייד הראשון בישראל, התחבר לכל אלה ופותח היום תערוכת ענק דו מוקדית במרכז לאמנות ובמפעל מגבות ערד. זאת, תוך חיבור האמנים היוצרים בו עם הקהילה המקומית במגוון פרויקטים: ציור משותף, פרויקט גרפיטי ערד-כסייפה, אסיף של שירי ערש של תושבים ועוד. 

המוזיאון, המציג גם יצירות של אמנים מובילים כמו תומרקין וגרבוז, יהיה פתוח משך חודש וחצי 7 ימים בשבוע בערד.

זומו ערד נמצא במפעל מגבות ערד, הפתיחה החגיגית היא היום במרכז לאומנות עכשווית 12-14 ומפעל מגבות ערד 14-16

מאת: ארז לנדאו

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email