טיולים בארץ ישראל - נחל הבניאס

מי זורם? מקורות המים המיוחדים שאחרי השבוע הסוער

שני מסלולים שופעי מים וכדור פורח אחד שמתחתיו הרבה יין שיזרימו לכם את הסופ״ש צפונה

 

לזרום מקלעת נמרוד אל עבר הבניאס

המבצר של קלעת נמרוד משקיף על עמק החולה והגולן, נקודת תצפית מדהימה אשר שימשה את הממלוכים או האיובים או העות׳מאנים לא באמת ברור מי היה שם קודם מה שבטוח זה שמי שיגיע עכשיו יוכל להנות ממבצר מרשים ומשם להמשיך בדרך נופית ירקרקה אל עבר הבניאס הידוע גם בשמו העברי נחל חרמון. הגשמים האחרונים אינם המרכזיים שבזרימת הנחל שכן רוב מימיו הם תוצר של המסת שלגים באזור החרמון אך יחד איתם הנחל שופע ומי שיגיע למפל בסוף המסלול שבתוך השמורה יוכל להנות ממנו בשיאו.

למיטיבי הלכת אני ממליץ להמשיך עד לשאר ישוב בהליכה כיפית ליד הנחל שהיא מעט יותר אתגרית וכוללת כמה מופעים קסומים של נחל שוצף בין עצי הדולב הענקיים.

קרדיט: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים

פארק החושים בנחל שניר

אם חשקה נפשכם בחויה חושנית, לנחל שניר יש בשבילכם הצעה מפתה…

טיול לכל המשפחה המשלב חוויה חושית של חיבור לטבע עם מגע במים, באדמה, בעצים והאבנים ודרכם להציץ לעולמן של חיות הבר בשמורה. אורך המסלול הוא בסך הכל 500מ ובו ארבעה מקטעים כל אחד מהם מייצג בעל חיים אחר החי בשמורה ולהתחבר לסגנון חייו, זחילה במערת הדורבן, קפיצה לביתו של שפן הסלע ולזורמים במיוחד שביניכם גם להוריד נעליים ולגעת באדמה עם כפות רגליכם החשופות. ההליכה על משטחים שונים היא חוויה חושית שמאפשרת קליטה דרך הרגל וזוהי רק דוגמא אחת נוכחת למשהו שניתן לעשות שפותח לנו את החושים ויש עוד הרבה דוגמאות רק צריך  לצאת לטייל ולגלות את הפנים היפות של ישראל

קרדיט: מנו גרישפן

לא הספיק לכם, צריכים עוד איזה חוויה מרגשת? כדור פורח והאגמון מרקט יכולים להשלים לכם את התמונה עם שוק איכרים אשר בסוף השבוע הקרוב יעמיד לרשות יקבי בוטיק מכל רחבי הארץ את היכלו כדי לבוא ולהציג מרכולתו.

מוזמנים בהמוניכם.

 

כותב – ארז לנדאו

מדריך ומפיק טיולים מיוחדים – מנהל ErezIsrael Authentic Experiences

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email