חברת טיולים בארץ ישראל

סוכות בארז ישראל

4 מפעילים 3 אזורים 2 אטרקציות מיוחדות ומסר 1 קטן למי שיקרא עד הסוף…

כותב  ארז לנדאו

מנהל – Erez Israel Authentic Experiences

 

חג הסוכות הוא אחד החגים האהובים עליי, כי המהות של החג היא להכניס אותנו למוד של טיול אמיתי, להזכר בימים שבהם נדדנו וישנו תחת כיפת השמיים לפני כל הלוקשוריז (פינוקים) מהם אנו מתענגים בימינו. מה שיפה לראות זה שבעידן המודרני הרבה מלקוחותי ודווקא אלו שהם בעלי אמצעים מחפשים את החוויה הזו של לישון בשטח, לצאת למסלול שהם מעולם לא ידעו עליו או להכיר אטרקציה שמעולם לא שמעו עליה. ברוח זו הכנתי לכם מקבץ של המלצות שיכולים לקחת אתכם לכל כיוון בארצנו הקטנטונת ולאפשר לכם מגוון אדיר של עולמות תוכן שיפניקו לכם את החג.

מכירים את אשכולות?

אשכולות הינו ארגון חינוכי ארצי מוביל המאגד 30 מרכזי סיור ולימוד ומרכזים לתודעה ישראלית, מגולן ועד אילת. המרכזים הפועלים בתחומי ידיעה ואהבת הארץ, עם ישראל, אחדות העם, חברה וסביבה, כל זאת בזיקה למקורות ישראל.

אחת הפניות שאנו מקבלים לאחרונה יותר ויותר בתור מפיקים של אירועי חברה הוא ליצור ימים שעוסקים באורך חיים בריא למען העובדים ובדיוק לנישה הזו נכנסה השנה אשכולות יחד עם מכבי שירותי בריאות ויצרה סיורים בנושא אורך חיים בריא ב24 מוקדים ברחבי הארץ. הסיורים הם חינם ותלויים בהרשמה בלבד וכך תוכלו למצוא את עצמכם למשל מסיירים בחיפה בעקבות סיפורה היהודי עם ביקור בנקודות היסטוריות ברחבי העיר התחתית, סיור ביער הנטוע הגדול במזרח התיכון הלו הוא יער יתיר, סיור בעמק האלה וזחילה במערות מסתור…ועוד הרבה רעיונות מעולים.

ניתן למצוא את כל הסיורים והפרטים באתר של אשכולות

eskolot.org

הסיורים מתקיימים בין ה25-27.9 ימים שלישי עד חמישי בכל רחבי הארץ ללא תשלום!

 

בני ישראל חנו במדבר

הרשות לפיתוח הנגב פותחת את אירועי סוכות עם מגוון רחב של פסטיבלים, אירועים וטיולים ברחבי הנגב. חייבים לתת קרדיט לחגי ישראל שיודעים לבוא בתזמון נהדר בדיוק שנהיה נעים במדבר ולא חום פצצות ואז כיף לטייל. באתר gonegev.co.il תוכלו למצוא לא מעט רעיונות לטיולים כאשר ברוח הסתיו שמגיח אלינו לטובה הייתי רוצה להמליץ לכם על מסלול בערד שנקרא שביל החצבים. החצבים השנה הקדימו את פריחתם וזה לא בגללי שכן אני בכיף ממשיך עם הקיץ עוד כמה חודשים…

יפה לראותם בעיקר בואדיות של ערד שמי מכן או מכם שלא יצא לו להכיר מקרוב את העיירה המדברית הזו כדאי שתעשו מאמץ ותגיעו לאזור כי התעשייה התיירותית בתולית מתפתחת ויש לכם הזדמנות לתפוס את הכרכרה לפני שזה תופס תאוצה. את החצבים ניתן לראות סביב ערד בנחל טביה, נחל יעלים, נחל פראים וכמובן בשביל החצבים שמתחיל בקצה רחוב נוף ומסתיים ברחוב אחווה. יש גם אופציה למסלול מעגלי תסתכלו באתר של ערד travelarad.com ותראו שם את כל הפרטים.

צילום: אירוס חיון – חוות נאות/צוותא

 

עולים לרגל לירושלים 

עליה לרגל זוהי מסורת של אלפי שנים. עשרות פעמים שיוויתי לנגד עיני כיצד נראים עשרות אם לא מאות, פה ושם גם אחדות של עולי רגל צועדים ברגל עם כל הציוד שלהם כדי לחגוג בבית המקדש. גם בימינו יש תופעות דומות בצורת פסטיבלים מוזקליים אליהם אנו צועדים רק שכאן העניין היה אחר, הייתה כאן חגיגה רוחנית שמאז ועד היום לא היית כמותה ואמן שעוד נזכה ועד אז הגיע הזמן שהציבור בארץ יבין שהרובע היהודי הוא לא רק הדרך לכותל אלא אזור תיירותי שעומד בפני עצמו ובו שלל אטרקציות. לאחרונה תיירות הרובע היהודי עושה מאמצים רבים לשנות את התפיסה הזו אצל הציבור והאמת שזה עובד. בתקופת הסליחות העיר העתיקה הייתה מפוצצת וגם עכשיו בסוכות אנו צופים שרבבות יגיעו ולכן חשוב לבוא מוכנים מראש. בימי חול המועד ייהנו המבקרים ברובע היהודי מה-JTICKET – כרטיס תיירותי משולב ומוזל של האטרקציות והאתרים בעיר העתיקה. מדובר במיזם שמטרתו להקל על התייר והמשפחות המטיילות בבחירת האתרים והפעילויות ולהפחית בעלויות. את הכרטיסים ניתן לרכוש באתר החברה ובאתרי התיירות ברובע. הכרטיס ניתן למימוש רק במהלך חול המועד סוכות, כאשר מימוש כל כניסה לאתר או כל פעילות אחרת הינה חד פעמית.

פרטים באתר jticket.org.il

צילום: אירוס חיון – חוות נאות/צוותא

 

אם אשכחך ירושלים זה בגלל תל אביב 

מרתון סיורים בתל אביב לכבוד החג ומי שיגיע וישאר במלון תל אביב יוכל להנות מהסיורים הללו חינם. הסיורים הינם בנושאים רבים ומגוונים כמו היסטוריה, נוף, אדריכלות ואותי תפס יותר מכולם סיור בעקבות עבודות הרכבת הקלה. לא שאני חובב בניה גדול או שיש לי ילדים שחולים על טרקטורים וחייבים לראות אחד בפעולה, פשוט מרתק אותי לראות את ההתרחשות הזאת בפעולה, לקחת כמה סלפים ועוד כמה שנים לעשות סלפי באותו מקום לאחר שהושלמה הבנייה. אומרים שקשה עכשיו והקלה בדרך…אומרים שהחיים זה לא רק המטרה אלא גם הדרך אז הנה הזדמנות שונה ומרתקת.

מידע על הסיורים של עיריית תל אביב ניתן למצוא באתר visit-tlv.co.il

 

תרשו לעצמכם להיות מופתעים צוותא בחוות נאות מדבר שדה בוקר

צוותא זה גם מועדון, גם שיר של שלמה ארצי ובעיקר ביטוי שמבטא התאחדות משמחת. זה בדיוק מה שיצרה חוות נאות במדבר. את החווה אני מכיר כבר הרבה שנים מקבוצות התגלית בתי הספר והתיירים מהארץ והעולם שהבאתי לחוות הבודדים הייחודית הזו שבנו גדי ורעייתו לאה שני טיילים מדופלמים שחרשו את הארץ והעולם עם אופנוע ומכירים מקרוב את תעשיית הטיילים או כפי שאנו קוראים לה בערגה המקצועית בקפקרס. בארץ לאט לאט קמים יותר מקומות שמאפשרים תנאי לינה זולים רק שכאן יש הפתעה שכן לא מדובר בעוד חושה או בקתה אלא בצינורות של המוביל הארצי שעברו הסבה למבנים שבהם זוגות ויחידים יכולים להעביר כמה לילות בנגב ולטייל במרחביו השונים. אני רק מלראות את התמונות כבר תוהה מתי תהיה לי ההזדמנות הראשונה להגיע לצוותא ולהתפנק לי על איזה צינור.

זוהי חשיפה ראשונית של המיזם כך שלא תוכלו למצוא עליו ברשת שום דבר. פרטי הגעה ותקשורת תוכלו למצוא באתר של חוות נאות  ואני רק אציין שאם יש לכם תקציב יש להם בקתות נפלאות, משק עיזים שמהן חולבים ויוצרים גבינות משובחות ועוד כל מיני הפתעות מעניינות

naotfarm.co.il 

צילום: אירוס חיון – חוות נאות/צוותא

 

אנחנו עם הספר למי ששכח אבל מי יודע איך עושים ספר? בואו לסדריה

הסדריה הינו בית דפוס עתיק במושב כפר קיש שבאזור הגליל (ממש קרוב להר תבור) המדגים את שיטות הדפוס של גוטנברג. יש במקום מכונות בנות 100-140 שנה וכולן עובדות ושמישות. מי שיגיע למקום יחווה חזרה בזמן לראשית ימי הדפוס הרבה לפני שכל אחד יכל להרים פוסט בפייסבוק שמגיע לכולם וכך להיווכח איך מדפיסים ספר עיתון, מודעה. כל חובב היסטוריה שיודע להעריך את השינוי האדיר שהביא גוטנברג עם המצאת הדפוס חייב למקום הזה ביקור.

אני אישית מאוד אהבתי את הרעיון בתור נכד לאחד ממקימי בתי הדפוס הראשונים בחיפה לראות את המיזם הזה, וגם המחשבה שאנשים יראו איך פעם הרבה לפני העידן הטכנולוגי הנהדר שבו אנו חיים הייתה משמעות אחרת לכל אות, לכל צורה, לכל הדפסה ואולי עם המשמעות הזו נדייק יותר את מילותינו. בכיפור האחרון כמידי שנה אני נודר נדר שתיקה ונהנה לראות כיצד העולם סובב גם מבלי שאני אפתח את הפה ובתור אדם שמתפרנס מלדבר זה לא קל… יחד עם זאת זה מזכיר לי כמה עוצמה קיימת במילה הנאמרת וכמובן בכתובה

צילום: אירוס חיון – חוות נאות/צוותא

 

שתהיה לנו שנה של דיוק מילותינו ומי ייתן והן יהוו השראה ויודפסו ברבים!

לינק לכתבה עצמה

חג שמייח

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email