סיורים בארץ

סיורי עששיות ברובע ההרודיני ופעילות ״בריחנוכה״ – מה מחכה לנו בחנוכה הקרוב?

גן לאומי עיר דוד – סיורי עששיות ברובע ההרודיני ופעילות ״בריחנוכה״

אתם מוזמנים לגלות את ירושלים הקדומה באור חדש ולצלול אתנו אל מעבה ‏האדמה, לסיור ייחודי בתעלה ההרודיאנית שעברה מתחת לרחובה הראשי של ‏ירושלים הקדומה.

התעלה שימשה מסתור לאחרוני המורדים ערב חורבן בית ‏המקדש, והתגלו בה כמה מהממצאים המרתקים ביותר בעיר דוד.

באמצעות ‏עששיות, נוכל להכיר באופן אותנטי את אחד מרגעיו המכריעים של עם ישראל. ‏בסוף המסלול נוכל לצפות ביסודות הכותל המערבי מזווית ראייה שטרם הכרתם, ‏ומשם נטפס ישירות אל הרחוב המפואר בו צעדו המוני הולכי הרגל לפני שנים ‏בדרכם אל בית המקדש. ‏

הפעילות תתקיים בין התאריכים כ”ו כסלו – כ”ח כסלו 04-06/2018‏

הרשמה דרך מרכז ההזמנות ב*6033  או  02-6268700‏

נקודת מפגש: מרכז מבקרים עיר דוד.‏

משך פעילות: כשעתיים.‏

פעילות מודרכת בעברית בשעות: 11:00,12:00,14:00,15:00‏

מבוגר ‏ ‏45 ₪‏ ילד ‏35 ₪ 

מבצע! לרוכשים כרטיס לסיור עששיות בעתיקות, כניסה חינם לפעילות חווייתית במהלך ‏החג “בריחנוכה” בגן הארכיאולוגי דוידסון. ‏

   

מיוחד לחנוכה בגן הארכיאולוגי דוידסון: “בריחנוכה”  חדר בריחה וירטואלי באווירה תנ”כית

הגן הארכיאולוגי דוידסון שליד עיר דוד מזמין אתכם בחג החנוכה הקרוב ל”בריחנוכה” – חדר בריחה וירטואלי שיאפשר לכם לחוות את סיפורי התנ”ך בעצמכם באמצעות מציאות מדומה:

רוצים לעזור ליוסף להיחלץ מהבור? מוכנים לתת כתף ולסייע לחזקיהו המלך לבנות את חומות ירושלים? אין בעיה! הרכיבו את משקפי המציאות המדומה והיכנסו לעולמם של גיבורי  התנ”ך. בנוסף, תוכלו לצאת למסע פרוע ברכבת הרים, תוך משחק מאתגר ומשעשע לכל המשפחה.

 

ההשתתפות ב”בריחנוכה” אינה כרוכה בתשלום נוסף. כל מי שרוכש כרטיס לגן הלאומי דוידסון במחיר רגיל, רשאי להשתתף במשחקים ללא תוספת תשלום!

ואם כל זה לא מספיק, תוכלו להצטרף באותו מחיר למגוון הפעילויות הקיימות בגן הארכיאולוגי דוידסון הצמוד לכותל המערבי: לבקר במוזיאון דוידסון המציג את הממצאים הרבים שנמצאו במקום, להצטרף לסיור “ירושמים” המאפשר לכם לעמוד תחת שרידי קשת רובינסון – המחלף הקדום ביותר בעולם, ולבקר בשרידי החנויות שניצבו בצד הדרך, כשמקוואות הטהרה ששימשו את עולי הרגל לבית המקדש יתגלו לעיניכם. כמו כן, תזכו לפסוע במדרגות הרחבות שבנה המלך הורדוס, אשר הובילו אל רחבת בית המקדש, לצפות בשרידי הארמונות האומיים, לבקר בחדרים הביזנטיים המרשימים הניצבים במקום ולצעוד על החומה העות’מאנית הצופה על האזור כולו.

קרדיט: נעם דהאן

פרטים והרשמה באתר עיר דוד וב- 6033*

*מומלץ להירשם מראש- מספר המקומות מוגבל

מחירים- מבוגר ‏29 ₪‏ ילד ‏ 15 ₪‏

3.מגוון סיורי חנוכיות בצפת

גם צפת נערכת לקראת רוח החג ובעיר מספר סיורי חנוכיות מומלצים.

  1. רוח צפת לאורך כל השנה מוציאים סיור ברוח צפת וגם עכשיו במהלך החג סיורי חנוכיות ברחבי עיר. פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר שלהם  רוח צפת
  1. אסנט צפת זה מרכז רוחני בעל שם בעיר העתיקה אליו הבאתי לאורך השנים הרבה קבוצות תגלית ואני יודע שבהמון חן ותשוקה לקבלה הם מקבלים קבוצות מכל רחבי העולם. סיור החנוכיות של אסנט הוא חוויה עוטפת חושים – הסיור משלב סיפורי חג צפתיים עם תוכן מעמיק על צפת והקבלה, עם מופעי מוסיקה סוחפים, שירה משותפת, הדלקת נרות כיפית עם שירי החג והמון שמחה. הקהל נחשף לאווירה הלילית בסמטאות צפת, פוגש דמויות מהעולם העתיק בהגשה עכשווית ומרעננת. ואיך לא – כיבוד של ספינג’ חם ומתוק היישר מהמטבח הביתי של בית אסנט.יש  גם סיורי עששיות חווייתיים בהם משתתפי הסיור מקבלים עששית נפט מקורית איתה הם מסיירים במצודת צפת העתיקה בליווי של מוסיקה חיה.

3. יוסי סלס – בחנוכה יוסי עושה סיורי חנוכיות בצפת משולב בהדרכת צילום עם הנייד (או כל מצלמה), בסיור אנחנו מטיילים בסמטאות הציוריות ומספרים על קדושתה של העיר, מדברים על משמעות האור של החג ושל הצילום ובין לבין מצלמים את החנוכיות ואת האנשים. 

לעוד פרטים אתם מוזמנים לעיין באתר של יוסי ולהירשם לסיורים פתוחים או להזמין טיול פרטי

יוסי סלס – מטיילים ומצלמים

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email